Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 194

Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-VI. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II.köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. VI. Magyarország földrajza. Bp., [1936-1937], Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben,kissé kopottas,. térképmellékletekkel
15124.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,68
25,71
Schmall: Adalékok Budapest székes főváros történetéhez. 1-2. (egybekötve).  Bp. 1899. Székesfőváros. 3 sztl. lev. 335 l. 1 térk. (színes, kihajtható), 3 sztl. lev. 379 l. 1 térkép melléklet hiányzik. Volt könyvtári példány, javított egészvászon kötésben, egy szennylap kijár
15125.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,47
10,29
Guide Technique de Budapest. Édité par Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. [Budapest műszaki útmutatója. Francia nyelvű kiadás]. Szerk.: Edvi-Illés Aladár. Bp., 1896, "Pátria", VIII+468 p.+3 sztl. lev. (hirdetések)+70 t.+5 kihajtható melléklet. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációval. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval.
15126.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Újpest. 1907-2007. A százéves város. Szerk.: Estók János. Megjelent Újpest várossá alakulásának centenáriumán. Bp., 2007., Kossuth. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott műbőr-kötés
15127.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Magyarország helységnévtára. 1922. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1922., Pesti Könyvnyomda Rt.,IV+147+17 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
15128.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
cca 1913 A Duna. H.n., é.n., Magyar Királyi Folyam - és Tengerhajózási Rt. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, két kihajtható térképpel illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben, kartontokban, kissé kopott, kissé foltos borítóval, névbejegyzéssel, és dátumozással (1913. VII/5.)
15129.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Vajkai Aurél: Népi orvoslás a Borsavölgyében. Borsavölgyi Kutatások Néprajz. Kolozsvár, 1943., Erdélyi Tudományos Intézet, (Nagy Jenő és Nagy Sándor-ny.), 187 p.+9 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15130.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Venczel József: Az erdélyi román földbirtokreform. Kolozsvár, 1942., Erdélyi Tudományos Intézet, (Minerva-ny.), 159+1 p.Kiadói papírkötés.
15131.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
15132.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Budapesti Negyed 15. sz. (V. évf. 1. sz.) 1997. tavasz. Orbis Pictus - város-(fotó)-történet. Szerk.: Kincses Károly. Bp., 1997, Budapest Főváros Levéltára, 269+(3) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15133.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
15134.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,11
13,14
15135.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft