Johann Christoph Matthias Reinecke (1770-1818): A Kaukázus térképe, 1811 (Charte der Laender am Caucasus. nach den besten vorhandenen Charten, Reisen, und astronomischen Ortsbestimungen gezeichnet). Kézzel színezett rézmetszet, papír. Hajtásnyomokkal. 51x57 cm / map of the Caucasus, 1811, engraving on paper, partially hand-coloured, folded, 51x57 cm
cca 1900 A Ferencz József császár szigetcsoport térképe. 1 : 1.000.000. Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) kiadása. Bp., Kellner és Mohrlüder-ny. Kis lapszéli szakadásokkal, 49,5x36 cm
cca 1871 Csata térkép a porosz-francia háborúról. Rajzolta: Hátsek Ignác. Melléklet a "Pesti Napló"-hoz. Az Athenaeum Rt. kiadása. Pest, Légrády-ny. Kis lapszéli sérülésekkel, 57,5x40,5 cm
Russia Asiatica (Az ázsiai Oroszország térképe), XVIII. sz. vége. Rézmetszet, papír, határszínezett. Zatta, Antonio és fiai kiadása. Üvegezett fakeretben, 32x42 cm / Asian Russia, old map, end of 18th century, engraving, hand-coloured, framed
cca 1850 Départment du Rhone (Franciaország) térképe, Atlas National Illustre, 42x28 cm. Dekoratív üvegezett fakeretben, kissé foltos. / cca 1850 Map of Départment du Rhone (France), Atlas National Illustre, framed, stains, 42x28 cm
cca 1850 Départment du Garonne (Franciaország) térképe, Atlas National Illustre, 42x28 cm. Dekoratív üvegezett fakeretben, néhány apró folttal. / cca 1850 Map of Départment du Garonne (France), Atlas National Illustre, framed, few small stains, 42x28 cm
Zatta, Antonio (1757-1797): Li Governi di Sciampagna e Brie (Franciaország részének térképe). Di Nuova Projezione, 1777. Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, határszínezett. Üvegezett fakeretben, 40x31 cm / Parts of France, old map, engraving, hand-coloured, framed