Joseph Bédier: Trisztán és Izolda regéje. Ford.: Pap Gábor. Hegedüs István illusztrációival. Bp., 1966, Magyar Helikon, 202+5 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés. Számozott (51./1400) példány.
Mikszáth Kálmán: A kis prímás. Történeti elbeszélés az ifjúság számára átdolgozva. Zádor István rajzaival. Bp., én., Révai. Zádor István fekete-fehér egészoldalas és szövegközti illusztrációival, és színes képtábláival illusztrált. Kiadói, kopott, foltos félvászon-kötés.
Irodalomtörténeti Füzetek 3 száma (1,3.,4.): Horváth János: Herczeg Ferenc.; Galamb Sándor: Huszonöt év a magyar társadalmi dráma történetéből.; Császár Elemér: A Zalán futása. Bp., 1925-1926., Pallas, 28; 32; 23 p. Kiadói papírkötések, az egyik hátsó borítója leszakadt, a borítók szakadozottak, névbejegyzésekkel.
Krasznay István: Nyomdászat. Olvasókönyv a nyomdász-szakirányú iparostanonciskolák számára. Második rész. Bp., 1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Félvászonkötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, címlapon Szabó István hódmezővásárhelyi könyvkereskedő bélyegzőjével, hátsó szennylapon szakadással.
Jó leányok képes könyve. Olvasmány leányok számára számos képpel. Bp., é.n., Dolinay Gyula. 96 p. Számos fekete-fehér képpel illusztrált. Szecessziós félvászon kötésben, kissé sérült gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Somlay Szabó József: Báránycsengő. A szerző, Somlay Szabó József (1921-1999) református lelkész, pedagógus, irodalomtörténész, költő által Major Anna (1932-2021) dramaturg részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1972,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott, sérült papír védőborítóban.