Mihályi Gábor: Az ellenreneszánsz drámairodalma. Dráma a két világháború között. Bp., 2001, Új Világ, 189+1 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Mihályi Gábor (1951-2017) irodalomtörténész által felesége, Földes Anna (1930-2017) író, kritikus, irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
Szélpál Árpád: Versek. Párizs, 1977, Magyar Műhely, 93+3 p. Első kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban. A könyvhöz tartozó kártyán a szerző, Szélpál Árpád saját kezű dedikációjával ("Kedves Józsi! Itt küldöm az ígért könyvet. ..."), dátumozva (Sceaux, 1978. dec. 4.) Szélpál Árpád (1897-1987) költő, újságíró, fotóművész, avantgárd mozg...
Márai Sándor: A kassai polgárok. Márai Sándor Munkái. Bp., 1942, Révai. 250+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés eredeti enyhén sérült papírborítóval
Uj Péter: A hőstermelő. Bp., 2003, La Ventana. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Horváth Dezső (1936-2022) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány.