Juliet Grey 3 kötete Mária Antóniáról: Királyné lettem - Mária Antónia ifjúkora; A fényűzés napjai - Mária Antónia uralkodása; A forradalom napjai - Mária Antónia vallomásai. Ford.: Kovács Kristóf. Bp., 2012-2015, Tericum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.
3 db Havas Zsuzsa könyvtárából jelzett könyv: Levelek a francia forradalomból, Illyés Gyula Hunok Párisban, Természet és társadalom A szocializmus. 1919. Bp
Nagy Csaba: A magyar emigráns irodalom lexikona. Bp., 2000, Argumentum - Petőfi Irodalmi Múzeum - Kortárs Irodalmi Központ. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Nagy Csaba (1948-2019) könyvtáros, irodalomtörténész, lexikográfus, a magyar emigráns irodalom és sajtó kutatója által Viczián János (1940-2013) bibliográfus, könyvtáros, lexikográfus részére DEDIKÁLT példány. Viczián János ex libris-...
Borbándi Gyula: Nyugati magyar irodalmi lexikon és bibliográfia. Bp., 1992, Hitel. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, Borbándi Gyula (1919-2014) Széchenyi-díjas író, történész, szerkesztő, a magyar emigráció kiemelkedő alakja által Viczián János (1940-2013) bibliográfus, könyvtáros, lexikográfus részére DEDIKÁLT példány. Viczián János ex libris-szével.
Ady Endre 4 műve: Az utolsó hajók. (Második kiadás.); Ki látott engem? (Negyedik kiadás.); Uj versek. (Kilencedik kiadás.); Vér és arany. (Tizedik kiadás.) Bp.,én.,Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kissé foltos, kissé kopott borítókkal.
Petőfi Sándor: A magyar nemes. Pató Pál úr. Itt a nyilam! Szántó Piroska rajzaival. Bp., é.n.(1948?), Révai,(Piatnik-ny.), 5 sztl. lev. Kiadói kartonált spirálkötésben, kissé kopott borítóval, jó állapotban.
Leblanc, Maurice: Az aranyszemű asszony. Ford.: Szini Gyula. Bp., 1918, Légrády, 284 p. A borító Haranghy Jenő munkája. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti illusztrált papírborító elülső része a borítóra kasírozva, a címlap sérült, ragasztott.