Kolozsvári szakácskönyv. Hasznos útmutató a középosztály számára a háztartás minden ágában. Írta és férjhezmenő hugának ajánlja: Egy székely asszony. Kolozsvár, 1906, Lepage Lajos, (6)+248+XX+(4) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, viseltes állapotban, foltos, helyenként sérült lapokkal.
Báró Ambrózy Béla: A méh. Elméleti és gyakorlati útmutató a méhészet terén. Temesvár, 1905, nyomatott a Csanád-egyházmegyei könyvsajtón. II. kiadás. 624+LI p. Félvászon kötés, sérült gerinccel, kissé sérült hátsó borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
1934 Kertészeti Szemle 11 száma (egy szám híján teljes évfolyam), 1934. január - december, fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel, vegyes állapotban (közte sérültek)
1949 Kert és Szőlő folyóirat I. évf. 9., 11. és 12. sz., 1949. június - július, "Országos Növénynemesítő Intézet Magyaróvár" bélyegzőkkel, vegyes állapotban
Rapaics Raymund: A magyar gyümölcs. Bp.,1940, Kir. M. Természettudományi Társulat, 350+2 p.+XXXIV t. (kettő színes.) Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált, kissé sérült papír védőborítóban.
Széchenyi-Wolkenstein Ernőné: A törpe gyümölcsfák ültetése és gondozása. Bp., 1937, Kir. M. Természettudományi Társulat. Harmadik, átdolgozott kiadás. Javított félvászon kötésben
Culinary Art and Traditions of Switzerland. Vevey, 1995, Nestlé. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, kiadói papírtokban, olasz nyelvű kísérőfüzettel (receptfüzet).
Boros Ádám - Lacza Júlia et al.: A kapor. Anethum graveolens L. Magyarország Kultúrflórája IV. köt. 10. füzet. Bp., 1970, Akadémiai Kiadó, 69 p. Fekete-fehér ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.