May Károly: A datolya honából. Keleti útirajzok. Átdolgozta: Szabó Károly. Bp., é.n., Athenaeum, 248 p. + 4 t. Kiadói kopott illusztrált egészvászon-kötés.
Busch, Wilhelm: Max und Moritz. Eine Bubengeschichte in sieben Streichen. München, é.n., Braun und Schneider, 56 p. Német nyelven. Utólag kézzel kiszínezett illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
A harmatban fogant hajadon. Szlovák fantasztikus mesék. Vál.: Mária Kosová-Kolecányi. Ford.: Körtvélyessy Klára. Az utószót és a mesemondók elemzését Mária Kosová-Kolecányi és Katarina Kosová. A megjegyzéseket a mesékhez és az AaTH típusszámok jegyzékét Dagmar Klimová-Rychová állította össze. Peter Bohun illusztrációival. Népek meséi. Bp.,1988,Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír v...
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos felső lapélekkel, jó állapotban.