Dr. Haltenberger Mihály: A világháború geográfiája. 6 térképpel. Bp., 1915, Tisza Testvérek. Kiadói papírkötés, hátsó kötéstábla ragasztott, kopottas állapotban.
Militärgeographie des südwestlichen Kriegsschauplatzes.. Mit 15 Beilagen, 11 im Text eingehefteten Skizzen und 40 Landschaftsbildern. Wien 1908. 88p. Német nyelven. Elvált kiadói papírborítékban, kissé foltos borítóval. Borítón, címlapon és az egyik kihajtható mellékleten K.u.k. Husarenregiment Herzog Artur von Conaught und Strathearn (Császári és Királyi 4. Arthur connaughti és strathearni herceg...
Alexander Ruttkay: Umenie Kované V. Zbraniach. Bratislava/Pozsony, 1978., Pallas. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; + Türkenschatz. Die Schatzkammer Band 29. Die Schatzkammer Band 29. Leipzig, 1974, Im Prisma-Verlag. Fekete-fehér képanyaggal. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben.;
Vegyes lőfegyverekkel kapcsolatos tétel, cseh nyelven, izgalmas képanyaggal, 3 db: Ludise Letosníková: Lovecké zbrane v Cechách. Vadászfegyverek Csehszlovákiában. Prága, 1980., Státní zemedelské nakladatelství. Cseh nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Jaroslav Lugs: Strelci a carostrelci. Praha,1973,Nase vojsko. Cseh nyelven. Gazdag k...
Gerhard Förster - Peter Hoch - Reinhold Müller: Uniformen europäischer Armeen. Berlin, 1978., Militärverlag der DDR- Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben.