Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 146

15084.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
cca 1896 [Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás.] (H.n., é.n., 368 p.) Tartalmas, rengeteg fekete-fehér képpel illusztrált album, öt nyelven (magyar, német, francia, angol, orosz). Haránt-alakú modern egészvászon-kötésben, hiányzó címlappal, az első és az utolsó lapok kissé sérültek, foltosak, az elülső borítón és a lapéleken ázásnyommal, egyébként a lapok nagy része jó állapotban.
15085.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,08
10,86
19
Dercsényi Balázs, Koppány Tibor, Örsi Károly: Magyar kastélyok. Hegyi Gábor fotóival. Bp., 1990, Officina Nova. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
15086.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Rolf Müller (szerk.): Romantische Reise durch das alte Deutschland. Städte und Landschaften in zeitgenössischen Stichen und Lithographien. Gütersloh, é.n., Bertelsmann. 159p. Harántalakú, nagyméretű könyv régi metszetekkel a XVI.-XIX. századi Németországról. Kiadói kartonált papírkötés.
15087.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Dessewffy Arisztid: Velencze, Bp., 1896, Kosmos Műintézet, VII+(1)+195+(1) p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Korabeli illusztrált félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé foltos, kopottas borítóval, sérült, szétváló gerinccel, néhány kissé sérült, foltos lappal, tulajdonosi névbélyegzővel.
15088.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
René Burri - José Luis Lanuza: El Gaucho. Fotografias de René Burri. Texto de José Luis Lanuza. Buenos Aires, 1968, Muchnik Editores. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Spanyol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
15089.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Vegyes újpesti helytörténettel kapcsolatos tétel, 3 db:  Kadlecovits Géza: Újpesti életrajzi lexikon. Összeáll.; Szobrok és emléktáblák Újpesten.; 125 éves az újpesti főplébánia. Vál. és szerk.: - - .; Bp., 1998-2004-2007, Újpesti Városvédő Egyesület. Kiadói kartonált papírkötések.
15090.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Alexandra David-Neel: Arjopa. Die erste Pilgerfahrt einer weißen Frau nach der verbotenen Stadt des Dalai Lama. Leipzig, 1928., F. A. Brockhaus. Fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó kötéstábla foltos.
15091.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Václáv Cibula: Prágai regék. Ford.: Koncsol László. Bratislava, 1979, Madách. Cyril Bouda illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés.
15092.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
K. Westcott Jones: Scenic America. New York,1984,Gallery Books. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Robert Reynolds-Ruth Kirk-Archie Satterfield: California. Its coast and desert. Portland, 1974, Charles H. Belding. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15093.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Világjárók. Utazások és Kalandok 2 kötete:  Herbert Rittlinger: Kajakosok - Előre! Utazás gumisajkán a Kárpátokból a vad Kurdisztánab. Ford.: Félegyházy Endre.;  Bengt Berg: Vándormadarakkal Afrikába. Ford.: Lambrecht Kálmán és Uray Mária. Bp.,én.,Franklin. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
15094.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
A miskolci Avas. Monográfia a város jelképéről. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 1993., Herman Ottó Múzeum - Borsodi Nyomda. Nagyméretű melléklettel, rajta Miskolc 1821-es látképével. Kiadói papírkötés.
15095.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft