Vargha Károly: A délkeleti Zselic. Tájföldrajzi, településtörténeti és magyar-német összehasonlító népzenei kutatások. Csurgó, 1941, Új Somogy Nyomda (Csurgói könyvtár 17.). Papírkötésben, kissé foltos borítóval.
Eperjesy Kálmán: A Maros szabályozása Makónál 1754-ben. Csanádvármegyei Könyvtár. 8. Makó,1927,Gaál László-ny., 22 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, kissé foltos borítóval, két lapszéli jelöléssel.
Königsegg Lajos: Szoliman Ben-Darja. Az afrikai magyar gyarmat regénye. Magyar Írások. Bp., 1926, Pantheon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen sérülésnyommal, a borítón kis kopásnyomokkal.
Bánkúti Gábor: 40000 Kilométer Szibériában. Bp., 1962, Kossuth. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Bene Zoltán-Kovács Lászlóné-Mednyánszky Miklós: Város a Vár alatt. A budavári barlangrendszer története. Bp., 1998, Budavári Önkormányzat. Kiadói papírkötés.
C. Matthiesen: Fünf Tage in Kopenhagen. Die Stadt der schönen Türme. Hrsg. vom Verein zur Hebung de Fremdenverkehrs in Kopenhagen. Altona-Ottensen, Chr. Adolf, 64 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés,sérült, foltos borítóval.
Zoltán József: A barokk Pest-Buda élete. Ünnepségek, szórakozások, szokások. Bp., 1963, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott papírborítóval. Megjelent 1000 példányban.
Pocta Fülöp: Nehány spongia a Pécsi vagy Mecsek-hegység dogger-rétegeiből. Bp., 1886., M. Kir. Földtani Intézet, (Franklin-ny.), 2+105-115+1 p.+ 2 t. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzéssel.