Horváth Elemér - Horváth Mária: Írások Budapestről. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, koszos, sérült borítóval és gerinccel.
Erdők. A Bakonyban és a Balaton-felvidéken. Szerk.: dr. Király Pál. Bp., én., FM. Erdőrendezési Szolgálat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne vadászatra, vadállományra vonatkozó résszel is. Kiadói papírkötés.
[Müller, Karl]: Cook, a tengerész. Cook James kapitány élete, utjai és halála. A déli tenger szigetvilágának rövid ismertetése. Dr. Müller Károly nyomán a mívelt magyar olvasó közönségnek oktató olvasmányúl nyújtja: Dr. Fésűs György. Pozsony-Bp., [1888], Stampfel Károly, 1 t.+(6)+304 p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötés, kiss...