cca 1896 [Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás.] (H.n., é.n., 368 p.) Tartalmas, rengeteg fekete-fehér képpel illusztrált album, öt nyelven (magyar, német, francia, angol, orosz). Haránt-alakú modern egészvászon-kötésben, hiányzó címlappal, az első és az utolsó lapok kissé sérültek, foltosak, az elülső borítón és a lapéleken ázásnyommal, egyébként a lapok nagy része jó állapotban.
Rolf Müller (szerk.): Romantische Reise durch das alte Deutschland. Städte und Landschaften in zeitgenössischen Stichen und Lithographien. Gütersloh, é.n., Bertelsmann. 159p. Harántalakú, nagyméretű könyv régi metszetekkel a XVI.-XIX. századi Németországról. Kiadói kartonált papírkötés.
René Burri - José Luis Lanuza: El Gaucho. Fotografias de René Burri. Texto de José Luis Lanuza. Buenos Aires, 1968, Muchnik Editores. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Spanyol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Alexandra David-Neel: Arjopa. Die erste Pilgerfahrt einer weißen Frau nach der verbotenen Stadt des Dalai Lama. Leipzig, 1928., F. A. Brockhaus. Fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó kötéstábla foltos.
K. Westcott Jones: Scenic America. New York,1984,Gallery Books. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Robert Reynolds-Ruth Kirk-Archie Satterfield: California. Its coast and desert. Portland, 1974, Charles H. Belding. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A miskolci Avas. Monográfia a város jelképéről. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 1993., Herman Ottó Múzeum - Borsodi Nyomda. Nagyméretű melléklettel, rajta Miskolc 1821-es látképével. Kiadói papírkötés.