1958 Műterem I. évf. 2-12. Szerk.: Aradi Nóra, Bortnyik Sándor, Domanovszky György, Farkas Zoltán, Murányi-Kovács Endre, Pogány Ö. Gábor. Néhol kopott, néhol foltos, illetve kissé szakadozott borítókkal.
Modern magyar festőművészek. A modern magyar festészet fejlődése. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp. 1905.] Hornyánszky-ny., 140 p. + 10 (színes, kartonra ragasztott műmellékletek, a képek előtt feliratos hártyapapírral) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Benne Csók István, Fényes Adolf, Ferenczy Károly, Kernstock Károly, Mednyánszky László, Vaszary János,...
Szentkuthy Miklós: Fájdalmak és titkok játéka. (Naplójegyzetek és naplóillusztrációk.) 1925-1942. A kéziratokat, valamint a grafikákat vál. és sajtó alá rendezte: Tompa Mária. Bp., 2001., Magvető. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Partsch, Susanna: Klimt élete és művészete. 96 színes képpel és 35 grafikával. Bp., 1992, Dunakönyv. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Gráfik Imre: Építészeti hagyományunk nyomában., Tanulmányok a nép építészet és a településnéprajz köréből. 1974-2018. Bp., 2019., Romanika. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.