Kortárs Magyar Művészeti Lexikon I-III. kötete. Szerk.: Fitz Péter. Bp., 1999-2001, Enciklopédia. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, a II. kötet gerincén kis kopásnyommal, de alapvetően szép állapotban.
A második nyilvánosság. XX. századi magyar művészet. Összeáll.: Hans Knoll. Szerk.: Jolsvai Júlia. Művészeti Világ. Bp.,2002,Enciklopédia. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Kovalovszky Márta: Don Giovanni. Kalandozás a magyar művészet félmúltjában. Bp., 1999., Enciklopédia Kiadó. Gazdag képanyaggal, közte Deim Pál, Bak Imre, Keserü Ilona, Kokas Ignác, Ország Lili, Schaár Erzsébet, Maurer Dóra, Hencze Tamás, Nádler István, Hajas Tibor, fe Lugossy László, ef Zámbó István, Bak Imre, Wahorn András, El Kazovszkij, Kőnig Frigyes és mások munkáinak reprodukcióival gazdagon ...
Erich Hoffmann fotoalbum. Összeállította és az előszót írta: Erdélyi Lajos. Fordította: Haik Wennzel. Bp.,1999,Enciklopédia. Német és magyar nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Jan Assmann: A kulturális emlékezet. Írás, emlékezés és politikai identitás a korai magaskultúrákban. Ford.: Hides Zoltán. Bp., 1992., Atlantisz. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Arnóti András/Sárközi Zoltán: Sárközi Zoltán Arnóti András versei és grafikái. Poems and pieces of graphic art by Zoltán Sárközi András Arnóti. A festőművész, költő, Arnóti András/Sárközi Zoltán (1949-) által F. Almási Éva ( 1955-) könyvkiadó, szerkesztő, lexikográfus részére DEDIKÁLT példány. Gedichte und Graphiken von Zoltán Sárközi András Arnóti. hn., én., Szolárisz, 36+8 p. Kiadói papírkötés
Örökölt realizmus. A valósághű festészet öt évtizede. Szerk.: Muladi Brigitta. Kortárs művészeti tanulmányok. [Bp.], 2003., Új Művészet Kiadó. Kiadói papírkötés.
Várfok Galéria / Várfok Gallery 1990-2005. Bp., 2006., Várfok Galéria. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Fe Lugossy László, Francois Gilot, El Kazovszkij, Nádler István, Rozsda Endre és mások. Kiadói papírkötés