Grafikai Album a Szegedi Szabadtéri Játékok kettős évfordulójára. 14 db fekete-fehér reprodukció található a mappában. A címlapon Kass János illusztrációja Madách: Az ember tragédiája c. művéhez színes rézkarc. Reprodukció: Hernádi Oszkár Petőfi Nyomda, Kecskemét, 1988. Papírmappa kis sérülésekkel. "Kettős évfordulót ünnepel a Szegedi Szabadtéri Játékok: 50 évvel ezelőtt, 1933. augusztus 26-án, M...
Váradi Antal: Jelmeztan a különféle nemzetek ruházatának rövid leírása a történeti fejlődés alapján. Kertschmar A., Falke J. és Racinet nyomán... összeáll. -- --. Bp., 1884. ifj. Nagel. 90 l. 1 sztl. lev. 16 t. (jelzemtervek 8 levélen.) /Országos Színészeti Tanoda Tan- és Segédkönyvei. Újrakötött papírkötésben. Ritka!
Éber László: Donatello. Művészeti Könyvtár. Bp., 1903, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), (4)+142+(6) p. + X t. (fekete-fehér képtáblák, hártyapapírral). Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Malonyay Dezső: A fiatalok. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Katona Nándor, Magyar-Mannheimer Gusztáv, Rippl-Rónai József. Művészeti könyvtár. Bp.,1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 224 p.+16 t.+ 3 hasonmás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Dr. Lázár Béla: Paál László. Művészeti könyvtár. Bp.,1903, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 1 t.+156+1 p.+10 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
Beaumont, Cyril: Puppets and Puppetry. London-New York, 1958, The Studio. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel.