1904 Művészet III. évf. 6. sz. Szerk.: Lyka Károly. Bp., 1904, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat-Singer és Wolfner. Számos fekete-fehér illusztrációval. Lotz Károly (1833-1904) festőművész halálának alkalmából róla szóló írásokkal, műveinek reprodukcióival, kihajtható melléklettel ("Lotz Károly emlékezetére"). Kiadói tűzött papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, az elülső borító lejár,...
Zádor Anna: A magyar reformkor művészete. A szerző, Zádor Anna (1904-1995) Kossuth-díjas művészettörténész által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító. Bp., 1961., Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kopott papírkötés, a gerincen kis szakadással.
Nékám Lívia: Meisseni porcelán a budapesti Iparművészeti Múzeum gyűjteményében. Bp., 1980, Corvina. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
László Gyula: Forradalmak az újkori művészetben. 23 képpel. Kolozsvár, 1945, Józsa Béla Athenaeum, 102+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb ázásnyomokkal, foltokkal, belül jó állapotban, "A Magyar Népi Szövetség ajándéka" bélyegzővel.
1927 A régi és mai belga művészet kiállításainak tárgymutatója. A magyar kormány meghívására szervezte a belga kir. kormány. Rendezte az O.M. Képzőművészeti Társulat, a Szinyei-Merse-Társaság közreműködésével. Bp.,1927, Athenaeum. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötésben, sérült borítóval. + 1936 A Műcsarnokban rendezett modern olasz művészeti k...
Ikonok. Magyarországi magángyűjtemények és múzeumok anyagából válogatta és a bevezető szöveget írta: Ruzsa György. Bp., 1987, Kossuth Nyomda. Minikönyv, kiadói bársonykötésben, kopott kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban. Kereskedelmi forgalomba nem került!