Dr. Kenéz Béla: Magyarország népességi statisztikája. Bp., 1906, Stampfel-féle könyvkiadóhivatal (Révai és Salamon-ny.), 320 p. Kiadói egészvászon-kötés.
Adler, Alfred: Emberismeret. Gyakorlati individuálpszichológia. Ford.: Dr. Kulcsár István. Bp., 1937, Rekord (Klein S.-ny.), 198+(2) p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. 26 szövegábrával és 32 képtáblán 144 fényképpel. A művelődés könyvtára 9. Bp.,1943, Singer és Wolfner, 349 p. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
Arthur Schopenhauer 2 műve: A nemi szerelem metafizikája. Az élethez való akarat igenléséről. Az élet semmiségéről és gyötrelméről.; halálról. A faj élete. A tulajdonságok öröklése.; Bp., 1992, Hatágú Síp Alapítvány. Reprintek. Kiadói papír-kötések, az egyik kopott borítóval.
Rudolf Reinhard: Weltwirtschaftliche und Politische Erdkunde. Breslau (Wrocław), 1929, Ferdinand Hirt, 279+1 p. Német nyelven. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés./ Linen-binding, in German language.
Magyar-latin szótár a középiskolák számára. Szerk.: Burián János. Bp.,1906, Franklin. Második kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, előzéklap nélkül, a címlapon kis szakadással, néhány lap sarkán egészen kis szamárfülekkel.