Emlékirat Selmecbánya sz. k. város törvényhatósága által az 1898. ápril hó 11-én, az 1848-as korszakot alkotó törvények szentesítése napjának 50. évfordulója alkalmából megtartott ünnepi díszközgyűlésről. Selmecbánya, 1898, Joerges Á. Özv. és Fia-ny., 46 p. Benne 1848/49-es honvédek életrajzaival. Félvászon-kötésben, a gerincen kopásnyomokkal, a borító és néhány lap kissé foltos.
[Kolinovics Gábor (1698-1770)] Gabrielis Kolinovics: Nova Ungariae periodus, anno primo gynaecocratiae austriacae inchoata, sive comitiorum generalium, quibus defuncto Carolo VI. austriacorum Caesarum, ultimo ejus primogenita filia Maria Theresia, in reginam Ungariae Posonii 1741. Buda, 1790, Typis Regiae Universitatis, (24)+680 p. Aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel,...
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I.kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze felvételeivel. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésév...
Anton Deimel: Veteris Chronologia Monumentis Babylonico-Assyriis Illustrata ab Antonio Deimel S. I. Scripta Pontificii Instituti Biblici. Roma, 1912., Max Bretschneider, 124 p.+VII t. Átkötött félvászon-kötés, ex libris-szel, névbejegyzéssel.
Arno Poebel: Historical and grammatical texts. University of Pennsylvania The University Museum Publications of the Babylionian Section Vol. V. Philadelphia, 1914, The University Museum, 8 p.+ CXXV t. Mezopotámiai ékírásos szövegekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos borítóval és gerinccel.
Az Eszterházy család és oldalágainak leírásához tartozó oklevéltár. Összeáll.: Gróf Eszterházy János. Kézirat gyanánt kiadja Herczeg Eszterházi Miklós. Bp., 1901., Athenaeum, IV+270 p.+1 (kihajtható táblával) t. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. Magyarország története. 1867-1918. I-II. kötet. Magyar Szemle könyvei VIII-IX. kötet. Bp.,1934, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egész- és félvászon kötésben, a borítókon kopásnyomokkal, az I. kötet hiányos címlappal, ceruzás aláhúzásokkal, a II. kötetben aláhúzásokkal és lapszéli jegyzetekkel, feltehetőleg egy szakembertől, történésztől, a lapok között újságcikkekke...
Fischer Károly Antal: A hunok és magyarok "fekete" illetve "fehér" elnevezésének megfejtése. Bp., 1888, Heisler J. könyvnyomdája. 98 p. Kiadói papírkötésben, felvágatlan
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. I. köt.: Történelem, 544 p., II. köt.: Állami és gazdasági élet., 482 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet e...