Dr. vitéz Málnási Ödön: A magyar nemzet őszinte története. Bp.,1937.,Cserépfalvi,(Bp. Pápai Ernő-ny.), 256+8 p. Első kiadás. Szövegközti térképekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötésben, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító kettészakadt, hiányos, a vászon borító és gerinc, valamint a kötés sérült, megviselt állapotban. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti ...
Simon Péter: Király és haza. Pillantás I. Ferenc József uralkodására 1886-tól 1892-ig. A "Király és nemzet" folytatása öt könyvben. II-III. könyv. II. könyv: 1886-1888. III. könyv: Rudolf trónörökös. Bp., 1899, Weissenberg Ármin. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Bp., 1986, Akadémia. Az 1940-es Magyar Szemle Társaság kiadás reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Marcus Tullius Cicero beszéde Manilius törvényjavaslata mellett a néphöz. Szónoklatilag taglalá s jegyzetité Pintér Endre. Bécs, 1846., Mechitarista Atyák bötűjivel, 163+1 p. Első kiadás. Korabeli papírkötésben, régi intézményi bélyegzéssel.
Tarsolylemezek. A honfoglaló elit kincsei. Kiállítási katalógus. Szerk.: dr. Virágos Gábor. Bp., 2022, Magyar Nemzeti Múzeum. 135 p. Kiadói papírkötés.
Szőts Zoltán Oszkár: Az Országos Széchényi Könyvtár egykori első világháborús gyűjteménye. Nemzeti Téka - Bibliotheca Nationalis Hungariae. Bp., 2014, OSZK-Gondolat Kiadó. Kiadói papírkötés.