Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 148

15120.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Balla Vilmos: Régi pesti kávéházak legendái. - Multszázadbeli lokáltulajdonosok, törzsvendégek és egyéb híres alakok a márványasztalok körül. - Nevezetes históriák a ködbesüllyedt időkből. - Elfelejtett pesti furcsaságok, eltünt furcsa pestiek. Bp.,1927, (Légrády-ny.),(Légrády-ny.), 240 p. Második kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, a gerincen kis szakadásokkal.
15121.

Balla Vilmos: Régi pesti kávéházak legendái. - Multszázadbeli lokáltulajdonosok, törzsvendégek és egyéb híres alakok a márványasztalok körül. - Nevezetes históriák a ködbesüllyedt időkből. - Elfelejtett pesti furcsaságok, eltünt furcsa pestiek. Bp.,1927, (Légrády-ny.),(Légrády-ny.), 240 p. Második kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, a ...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Gyurkics Péter: A Duna-hídjai a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig. Fotó: Gyurkics Péter. Szerzők: Träger Herbert, Tóth Ernő. Kardos László, Reich Gyula. Bp., 2010, Yuki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Rendkívül izgalmas kiadvány, benne 295 Duna-híddal, valamint a mellék "ágak" és csatornák hídjaival is.
15122.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

15123.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Török József: A két magyarhaza első rangu gyógyvizei és fürdőintézetei. Természet-, vegy-, s gyógytani sajátságaikban előterjesztve. Debreczenben, 1859., A Város Könyvnyomdájában, XVI+286 p. Második ujra átdolgozott s tetemesen bővített kiadás. Modern átkötött kartonált papírkötés, az eredeti elülsőt az átkötéshez felhasználták, gerinc címkével, a címlapon és néhány lapon restauráció nyomaival, a táblák hiányoznak, névbejegyzéssel, egy lapon áthúzással.
15124.

Török József: A két magyarhaza első rangu gyógyvizei és fürdőintézetei. Természet-, vegy-, s gyógytani sajátságaikban előterjesztve. Debreczenben, 1859., A Város Könyvnyomdájában, XVI+286 p. Második ujra átdolgozott s tetemesen bővített kiadás. Modern átkötött kartonált papírkötés, az eredeti elülsőt az átkötéshez felhasználták, gerinc címkével, a címlapon és néhány lapon restauráció nyomaival, a ...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
19

Kertész János: Zebegény. Galochi Dr. Tömösváry Tivadar előszavával. Bp., 1937, Zebegény Közönsége, 32 p.+2 t. Kiadói papírkötés, az elülső borító a kép sérült. Ritka!
15125.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

15126.

Helynévtörténeti adatok a korai ómagyar korból. 2.:Doboka -Győr vármegye. Györffy György, Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza című műve alapján. Közzéteszi: Hoffmann István, Rácz Anita, Tóth Valéria. Az egyik közzétevő, Hoffmann István által DEDIKÁLT példány. Magyar Névarchivum kiadványai 3. Debrecen, 1999., Magyar Névarchivum. Kihajtható térképekkel illusztrált példány. Kiadói kartonál...

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00

Közlemények Szepes vármegye múltjából. XI. évf. 1-4. sz. Szerk.: Förster Jenő. Szepesmegyei Történelmi Társulat évkönyveinek XIX. folyama. Lőcse, 1919., Szepesmegyei Történelmi Társulat,(Reiss J. T.-ny.) , 46+2 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, széteső állapotban.
15127.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Közlemények Szepes vármegye múltjából. I. évf. 1. sz. 1909. január. Szerk.: Förster Jenő. Lőcse, 1909., Reiss J. T. , 63 p. Kiadói papírkötés, hiányos, szakadt borítóval, az utolsó lapon kis lyukkal, egy helyen bejelöléssel.
15128.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Dr. Rudnickyj István: Ukrajna és az ukrajnaiak. Magyarország oroszföldi barátai. Ukraina néprajzi átnézeti térképével. Bp., 1914, Fritz Á., (2)+38+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé koszos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
15129.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
10

15130.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Dvihally Géza (szerk.) Esztergom örömnapja 1915 augusztus 11. Emlékkönyv Ő császári és királyi fenségeik a trónörököspár Károly Ferenc József főhercegnek és Pármai Zita főhercegnőnek dr. Csernoch János bibornok, hercegprimásnál tett esztergomi látogatása alkalmából. Esztergom, 1915. Buzárovits. [28] p. 15 t. fényképek Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. foltos
15131.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft