Woerl, Leo: Illustrierter Führer durch Marienbad und Umgebung. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, é.n. (cca 1910), Woerl's Reisebücherverlag. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel, térképpel, korabeli hirdetésekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel.
Dankó Imre: Ismerjük meg szülőföldünket! (A sárospataki járás története). Miskolc, 1955, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Tanács V.B. Népművelési Osztálya, 63 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kisebb szakadással. Megjelent 1500 példányban.
Lepold-Lippay: Esztergom. 150 képpel, 3 alaprajzzal, Esztergom városi és Esztergom környéke Turista térképével. Esztergom, é.n. Buzárovits. Kiadói papírkötésben, jó állapotban
Panoráma: Magyarország Írásban és Képben (11., 14. köt.): Budapest - Veszprém - Bakony, Budapest - Somogy - Zala. Bp.,1959-1961, Panoráma. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítókkal, az egyik kötése sérült.
Magyarázó az országos átnézetes klimazonális talajtérképhez. Szerk.: Treitz Péter. Bp., 1924., Magyar Királyi Földtani Intézet, 67 p.+1 (színes, kihajtható térkép) t. Felvágatlan lapokkal. Kiadói papírkötés,
Szabó László: A jász etnikai csoport. (A jász etnikum és a jászsági műveltségi egység néprajza). Kandidátusi értekezés. Szolnok, 1979, (Szolnoki Nyomda), 183+(1) p. + XXIX t. + (1) p. Fekete-fehér ábrákkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 800 példányban.
Szilárdfy-Tüskés-Knapp: Barokk kori kisgrafikai ábrázolások magyarországi búcsújáróhelyekről. 1987, Budapest Egyetemi Könyvtár. Megjelent 400 példányban. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.