1956 Vegyes 1956-os nyomtatvány tétel, kb. 40 db, nagyrészt újságok, Népszabadság (9db), Irodalmi Újság (8db), Népszava (2db), Népakartat (2 db), Magyar Függetlenség (3db), Igazság (2db), Szabad Nép (3 db), Szabad Szó (1db), Magyar Honvéd (1db), Új Ember (1db), Hétfő Hírlap (1db), valamint Magyar Világ I. évf. 1. sz. (1956. nov. 1.), Új Magyarország I. évf. 1. sz. (1956. nov. 2.), valamint röplapo...
1956 össz. 4 db újság a forradalom és szabadságharc idejéből és a közvetlen azt követő időszakból: Magyar Nemzet, okt. 31. és Népszabadság, nov. 17., 20. és 27. lapszámai, szakadásokkal, sérülésekkel.
1956 Igazság, a magyar forradalmi ifjúság és honvédek lapja 3 db száma: nov. 1., 2. és 3., a forradalom híreivel (Beszélgetés Maléter Pál ezredessel, az új kormány névsora stb.), többek közt Örkény István és Szilvási Lajos írásaival, szakadásokkal, sérülésekkel
1956 össz. 3 db újság Szabad Nép okt. 21. és 23. lapszáma a forradalom előzményeivel valamint a Népszabadság nov. 20. lapszáma a közvetlen azt követő időszakból, szakadásokkal, sérülésekkel.
1958-1959 3 db filmjegyzék füzet: Játékfilmjegyzék 1958. okt. 1-től 1959. jún. 31-ig + Játékfilm pótjegyzék az 1958. ápr. 1-től szept. 30-ig megjelent filmekről + II. sz. pótfüzet az 1958. júl. 1-től okt. 31-ig megjelent rövidfilmekről