1944.X.31., ifj. Czene Béla (1911-1999) festőművész autográf levele karpaszományos honvédként feleségéhez, Hikádi Erzsébethez (1911-2008) Válról, amelyben válaszol arra a hírre, hogy a lakásuk ablaka és teteje megsérült. Más érdekes részlettel. Másfél beírt oldal, ifj. Czene Béla autográf aláírásával. Proveniencia: a művész hagyatéka. Törésnyommal.
1947 Gunda Béla (1911-1994) etnográfus gépelt levele Márkos András székelykeresztúri tanárnak, benne székely településre és építkezésre vonatkozó sorokkal. Gunda Béla saját kezű aláírásával, borítékkal.
1953 Magyarország-Anglia, a legendás 6:3-as labdarúgó mérkőzés meccsfüzete, és egy belépőjegy a Wembley Stadionba, ahol az Aranycsapat legyőzte az évtizedek óta veretlen Angliát. A műsorfüzet hátsó borítója javított, részben pótolt, de a jegy jó állapotban. Rare! / 1953 Hungary - England 6:3, legendary football match booklet, and an entry ticket to the Wembley Stadium, where the Golden Team of Hun...
1954 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy a a debreceni Déri Múzeumban két nap alatt elvégzendő munkájáról (feltehetően egy kép restaurálása ügyében) és találkozásával Nagy Tibor (1913-1978) ú...