cca 1960 Obersovszky Gyula (1927-2001) újságíró, költő, 1956-os forradalmár, korábbi halálraítélt autográf a márianosztrai börtönben írt sorai 17 db kisméretű lapon, borítékban.
1967 Öveges professzor Öveges József (1895-1979) kézirata. Az általa írt televíziós műsor, a Kísérletezzünk és gondolkozzunk c. sorozat egy adása 13+16 p. Gépirat, kézi rajzokkal, a professzor autográf aláírásával
1973 Varga Imre (?-) grafikus karikatúra-szerű, humoros illusztrált verses sorai (... A fizetési eszköz volt a bunkó, akkor még nem volt bankó!...). Tus, akvarell, papír. Jelezve jobbra lent. 30x21 cm
cca 1990 Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró, 1956-os forradalmár kézirata, Móré Mihály (1924-1997) grafikus kiállítás megnyitóján elhangzott beszéd. 6 gépelt oldal, néhány javítással, kiegészítéssel.
1992 Kunt Ernő (1920-1994) festőművész autográf levele Jedlovszki Rezső fizikus, fafaragónak, amelyben egy budapesti útjáról ír, többek közt a Lajos utcai Galériába tervezett látogatásáról. Más egyéb érdeke részlettel. Egy gépelt oldal, Kunt Ernő (1920-1994) autográf aláírásával, eredeti borítékban
2000 Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész saját kézzel írt levele, valamint felesége Losonci Lilla (1930-) festőművész kiállítási meghívói, 5 db, közte 1 db DEDIKÁLT is.