1859 Kolozsvár, új református templom - Neue reformirte Kirche in Klausenburg. Színezett acélmetszet, papír, Ludwig Rohbock (1820-1883) rajza alapján metszette A. Rottmann, jelzett a metszeten, üvegezett fakeretben, 12×16 cm
cca XIX. sz. közepe Ismeretlen személyt ábrázoló litográfia, korabeli bőr-fém-bársony-tokban, kopott borítóval, foltos papírral és hiányos díszítéssel, 18x14 cm, teljes: 24x20 cm
Rembrandt van Rijn (1606-1669) után, XX. sz. vége/XXi. sz. eleje: Koldusok az ajtónál. Heliogravűr, papír. Jelzett a heliogravűrön. Üvegezett fakeretben. 17x13 cm
cca 1785 Az argali. George-Louis Leclerq de Buffon (1707-1788) francia természettudós Allgemeine Naturgeschichte című művéből (Berlin, 1771). Rézmetszet, papír, 13×8 cm
cca 1785 Az indiai anyajuh George-Louis Leclerq de Buffon (1707-1788) francia természettudós Allgemeine Naturgeschichte című művéből (Berlin, 1771). Rézmetszet, papír, 13×8 cm
Szerencs 1661-es ostroma, Grundtriß deß Veldtlägers bey Serenz, 1661, deß Hl. G.F.M. Lieten Graf von Starhenberg und deß Hl. Sousischen und Knüschen Regimentern 1663. Lägert sich in gleichem der Hl. Gene. Wachtmeister Graf von Strotzi hieher. megjelent Matthäus Merian Theatrum Europaeum 1672. Rézmetszet. 26x24 cm
Lőcse 1664-es ostroma Abbildung des Treffens und Entsetzung der Statt Leuens, durch. General Feldtmarschal Ludwig Radwig de Souches, mit den Türcken. so geschehen A° 1664. megjelent Matthäus Merian Theatrum Europaeum 1672. Rézmetszet. 33,5x29cm