Lyka Károly 2 db könyve: Nemzeti romantika. Magyar művészet 1850-1867. Bp., 1982, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. + Közönség és művészet a századelőn. Bp., 1982, Corvina Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
5 db képzőművészeti kiadvány: 1980 Labirintus - Ország Lili kiállítása, kiállítási katalógus, Budapesti Történeti Múzeum, 38p. Számos reprodukcióval illusztrált. + Végh András, 2001. + Átváltozások No. 7, 1996. Dada lapszám. + Ioan Bunus, Gelencsér Ferenc, Rosta József, Somlósi Lajos, Budapest Galéria 1991. + Choix d'une collection privée. Sammlungen G.P. und M.E., 1960
Révész Emese: Rippl-Rónai József. Bp., 2005, BumBum Art Consulting. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, helyenként kissé foltos.
Lux Antal, Bakonyvári M. Ágnes, Wehner Tibor, Beke László: Misch Ádám. Művészportré. Ein Künstlerportrait. München, 1998, Verlag Südestdentsches Kulturwerk. 69p. Német és magyar nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, Misch Ádám festőművész műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Dr. Sikota Győző: Herend porcelánművészete. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, sérült kiadó papír védőborítóban, kissé koszos borítóval.
Gombosi György: Új magyar rajzművészet. Rippl Rónaitól a Nyolcakig. Bp., 1945, Erasmus. Egészoldalas, fekete-fehér reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, a hátsó szennylap és belső kötéstábla foltos.
Major Máté: Építészettörténet. II. köt.: Feudális társadalmak építészete. Bp., 1955, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, néhány lap szélén kis ázásnyommal. Megjelent 4000 példányban.
Undi Mária: Magyar kincsesláda. Művészi, eredeti rajz- és hímzésminták gyűjteménye. III. füzet: Kalotaszegi írásos hímzés. Bp., én., Szerzői, 4 sztl. lev.+11 t. Kiadói papírmappában, sérült, foltos, megviselt mappában, hiányos, kissé foltos lapokkal.