Kassák Lajos: Szerelem, szerelem. Versek, rajzok. Bp., 1962, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kassák Lajos verseivel és illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés, ajándékozási bejegyzéssel, ex libris-szel, a könyv végén két kijáró lappal.
Rippl-Rónai. 33 planches dont une en couleurs. Introdiction de François Gachot. L'Art Hongrois. Bp.,1944,Új Idők (Singer és Wolfner.) Francia nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés
Derkovits. 33 planches dont une en couleurs. Introduction de Eugene Kopp. L'Art Hongrois. Bp.,1944, Új Idők, 16+33 t. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
Mattyasovszky Zsolnay Margit, Hárs Éva: A Zsolnay kerámia. Vezető a JPM állandó kiállításához. A Janus Pannonius Múzeum Füzetei 9. sz. Pécs, 1966,Janus Pannonius Múzeum, 86+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés
1927 A régi és mai belga művészet kiállításainak tárgymutatója. A magyar kormány meghívására szervezte a belga kir. kormány. Rendezte az O.M. Képzőművészeti Társulat, a Szinyei-Merse-Társaság közreműködésével. Bp.,1927, Athenaeum. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötésben, sérült borítóval. + 1936 A Műcsarnokban rendezett modern olasz művészeti kiállítás tárgymutatója. 80 képes táblával. Bp., 1936, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés,