Törölve
15278.
433. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Utazás, helytörténet
120 000 Ft
310,88 EUR, 342,86 USD
Jakab Elek: Kolozsvár története. Oklevéltárral. I-III. köt. I. köt.: Ős-, ó - és középkor. (513 Kr. e. - 1540 Kr. u). II. köt.: Újabb kor. Nemzeti fejedelmi korszak. (1540-1690). III. köt.: Habsburg-lotháringiai korszak (1690-1848). Kiadja Szab. Kir. Kolozsvár város közönsége. Hozzá tartozik: Oklevéltár Kolozsvár története I-III. kötetéhez. I-II. kötet Összegyűjt. és szerk.: - -. [Öt kötetbe kötve.] Buda-Budapest, 1870-1888, M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda, 640+4 p.; 832 p.; 1022+2 p.; 420+2 p. 752+XXXI p. Első kiadás. A kiadvány a "Kolozsvár története világosító rajzai I-II. kötet." c. munkával lenne teljes. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, és átkötött félvászon-kötésekben, a borítókon kis kopásnyomokkal, 3 kötetben intézményi bélyegzésekkel és a gerincen címkékkel, a II. kötetben a címlap és a római számozású lapok hiányoznak (XVI.)