Petri Mór: Szilágy vármegye monographiája. Szilágy Vármegye Törvényhatósági Bizottságának megbízásából irta Dr. Petri Mór. Kiadja Szilágy Vármegye Közönsége. 1-6. kötet. Teljes! 1.: Szilágy. Az eltűnt Közép-Szolnok s Kraszna vármegyék. 2.: A várak, birtokosaik és Zilah története. 3-4.: Szilágy vármegye községeinek története. 5-6.: Birtokosok, családok története. [Bp.], 1901-1904, (Franklin ny.). ...
Joh[ann] Georg August Galletti's Allgemeine Weltkunde, oder geographisch-statistisch- historische Uebersicht aller Länder, in Rücksicht ihrer Lage, Grösse, Bevölkerung, Kultur, vorzüglichsten Städte, Verfassung und Nationalkraft; nebst einer Skizze der ältern und neuern Geschichte. Ein Hülfsmittel beim Studium der Tagsgeschichte für denkende und gebildete Leser. Achte Auflage, verbessert und verme...
1900 Magyarország tiszti czím- és névtára XIX. évf. 1900. Szerk. A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1900., Pesti Könyvnyomda Rt., XVI+1276 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, a gerincen címkenyomokkal, laza fűzéssel, kissé szakadozott címlappal, de belül ezt leszámítva jó állapotban.
Bokor Ervin: Menekülés a szibériai fogságból Japánon és Anglián keresztül. Két magyar tiszt viszontagságai. Bp., 1919, Franklin. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, névbejegyzéssel és névbélyegzéssel.
cca 1940 Háromszék vármegye. A vármegye kultúrtörténelmének ismertetését Csikmadarasi Bogáts Dénes múzeumőr, az idegenforgalmi részt Lemhényi Gábor Ernő kirendeltségi vezető írták. Sepsiszentgyörgy, Háromszékvármegyei Idegenforgalmi Bizottság, 16 sztl. lev. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Illusztrált papírkötésben.
cca 1940 Beszterce. Beszterce sz. kir. megyei város helyi tájékoztatója. Szerk.: Gáspár-Bacher Kálmán. Beszterce, Besztercei Magyar Kaszinó, (Sajgó-ny.), 32 p.
Banner Benedek: Mandzsúrián keresztül. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés. A Magyar Földrajzi Társaság Farkasfalvi Kornél-alapjából jutalmazott pályamunka. Ajándékozási sorokkal, Farkasfalvi Kornéltól Surányi Ferenc (1848-1933) lovassági tábornok részére, dátumozva.
Lukács László: A tisztes ipar emlékei. Céhek, céhemlékek, az iparosok hagyományai Fejér megyében és Székesfehérváron. Székesfehérvár, 2007, Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Ripka Ferenc: Gödöllő a királyi család otthona. Gödöllő, 2000, Gödöllő Városi Múzeum. Az 1896-os kiadás reprint kiadása. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált, aranyozott papírkötésben, szép állapotban. A gödöllői FVM Mezőgazdasági Gépesítési Intézet (MGI) vezetése által Prof. Dr. h.c. Dr. Kovács Jenő (1931-2017) okleveles erdőmérnök, c. egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány.