Festmények és grafikák

Tételek száma: 523

Rubint Ávrahám Péter (1958-): Velencei részlet. Vegyes technika, papír, kartonra kasírozva, jelzett, jobb alsó sarkában kissé sérült, 35×26 cm
10409.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Rubovics Márk (1867-1947): Rokokó jelenet. Akvarell, papír. Jelezve balra lent: Rubovics M. 22,5x26 cm.  Tanulmányait a Mintarajziskolában kezdte. Mesterei Székely Bertalan és Lotz Károly voltak. Bécsben, Münchenben Párizsban folytatta tanulmányait. Festőiskolát alapítottak Budapesten Bihari Sándorral, Karlovszky Bertalannal közösen. Fontos szerepe volt a Nemzeti Szalon létrehozásában. Balatont ábrázoló képei a legismertebbek. Gyűjteményes kiállítással mutatkozott be 1912-ben, 1921-ben és 1929-ben a Nemzeti Szalonban, ahol műtárosként működött.
10410.

Rubovics Márk (1867-1947): Rokokó jelenet. Akvarell, papír. Jelezve balra lent: Rubovics M. 22,5x26 cm. "Tanulmányait a Mintarajziskolában kezdte. Mesterei Székely Bertalan és Lotz Károly voltak. Bécsben, Münchenben Párizsban folytatta tanulmányait. Festőiskolát alapítottak Budapesten Bihari Sándorral, Karlovszky Bertalannal közösen. Fontos szerepe volt a Nemzeti Szalon létrehozásában. Balatont ábrázoló képei a legismertebbek. Gyűjteményes kiállítással mutatkozott be 1912-ben, 1921-ben és 1929-ben a Nemzeti Szalonban, ahol műtárosként működött."

Kikiáltási ár:
75 000 Ft
198,94
214,29
Ruszkay György (1924-1998) 6 db karikatúra. Tus, papír, vegyes technika. Némelyik jelzéssel a Füles újságban megjelent rajzok. Lapméret 22x16 cm
10411.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
Ruzicskay György (1896-1993): Kompozíció. Vegyes technika, papír, jelzett, 19,5x9,5 cm Dekoratív, üvegezett fakeretben.
10412.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,14
40,00
Ruzicskay György (1896-1993): Kompozíció vörössel. Vegyes technika, papír, jelzett, üvegezett fakeretben, 9,5x9,5 cm
10413.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,14
40,00
Ruzicskay György (1896-1993): Absztrakt kompozíció. Vegyes technika, papír, jelzett, 9,5x19,5 cm Dekoratív, üvegezett fakeretben.
10414.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,14
40,00
Sajdik Ferenc (1930-): Mesejelenet (cím nélkül). Ofszet nyomat, papír, jelzett, számozott (200/29), lapszéli törésnyomokkal, 26×57 cm
10415.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,14
40,00
Sajó S. Géza (?-?): Asztali csendélet. Olaj, karton, jelzett. Dekoratív, kissé sérült fakeretben, 31×41 cm
10416.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
10417.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Sándor Károly (1915-1960), 2 db karikatúra: Szobrász műteremben és kiállításon. Tus, ceruza, karton. Mindkettő jelzett. Egy papírlapra kasírozva, ragasztószalaggal való rögzítés nyomaival. 14x16 és 11,5x15 cm
10418.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Sárdy Brutus (1892-1970): Napfényes Dunapart, 1927. Olaj, vászon, kartonon. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán korabeli kiállítási raglappal. 35x49,5 cm.
10419.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71
Sárdy Brutus (1892-1970): Napfényes táj, 1929. Olaj, vászon, kartonon. Jelezve jobbra lent. Kiállítva: Őszi kiállítás, Műcsarnok, Bp., 1930. Hátoldalán a kiállítás raglapjával és másik kettő korabeli kiállítási raglappal. 42x53 cm.
10420.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft