Tornai József: Ajándékozások. Válogatott szerelmes versek és rajzok. - - versei. Orosz János rajzai. A szerző, Tornai József (1927-2020) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1982., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés.
Csapody Miklós: Késői ünnep. Tanulmányok és kritikák. A szerző, Csapody Miklós (1955-) irodalomtörténész, újságíró, politikus, országgyűlési képviselő által DEDIKÁLT példány. Bp.,2000,Korona Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Zas Lóránt: Hosszú sorokban látom az embereket. Válogatott versek 1951-1986. (Miskolc), 1989, Borsodi Nyomda. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Kárpáti Aurél: A menekülő lélek. Bp., 1935, Vajda János Társaság, 174+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, néhány a fűzéstől elváló lappal, nagyrészt felvágatlan.
Tapolczay Lukács: Levél egy kedves baráthoz. Toronto, 1994, szerzői magánkiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, néhány szamárfüles lappal. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Szemere György: A madarasi király. A szerző által Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságíró, színházigazgató, lapszerkesztőnek dedikált! Bp., 1904, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült gerinccel és borítóval, laza fűzéssel, foltos lapokkal.
Jósika Miklós: Az utolsó Bátori. II. és III. rész. Jósika MIklós' Regényei VII. és VIII. kötet. Pest, 1850., Heckenast Gusztáv, 4+316+1; 4+335+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, foltos lapokkal.
Koltai Tamás: Nemzeti történet, avagy színház a cethal hátán. A szerző, Koltai Tamás (1942-2015) Jászai Mari-díjas újságíró, színikritikus, dramaturg, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Bp., 2002, BIP. Kiadói papírkötés