2 400 Ft
Bartha Miklós: Kazár földön. Kolozsvár, 1901., Ellenzék,2+328 p. Első kiadás. Átkötött félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel,a címlapon folttal, alatta átütő sorokkal, névbélyegzővel, részben felvágatlan lapokkal, megviselt állapotban. Antiszemita színezetű regény, ami a maga korában jelentős vitákat váltott ki.