[Lagerlöf, Selma (1858-1940)] Lagerlöf, Zelma: Az antikrisztus csodái I-II. köt. Ford.: Pogány Kázmér. Bp.,[1910.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Kultura és tudomány sorozat 5 kötete: Széchenyi eszmevilága I.-II., Az ember helye a természetben, A természettudomány fejlődésének története I.-II. Bp., 1912-15, Franklin. Kiadói egészvászon kötés, részben kopott borítókkal.
A magyar legújabb kor lexikona. Szerk.: Tátky Zoltán - Strazimir Oszkár. Bp., 1932, Magyar legújabb kor lexikona kiadása. Félbőr kötésben, kissé kopott
Nagy László: Szárny és piramis. Képek és versek. Vál. és a bevezetőt írta Csoóri Sándor. Bp., 1980., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Knittel, John: Via Mala. Ford.: Andai Ernő. Bp., [1944], Bárd Ferenc és Fia, 648 p. Kiadói félvászon-kötés, illusztrált, sérült kiadói papír védőborítóban.