Fekete István 3 könyve: Rózsakunyhó. Elbeszélések és karcolatok. Vál. és szerk., az előszót írta Nagy Domokos Imre. Würtz Ádám rajzaival illusztrált.; Kele, Vuk. Balogh Péter rajzaival illusztrált.; Lutra. Egy vidra regénye. Szecskó Péter rajzaival illusztrált. Bp., 1973-1987., Móra. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban és kiadói papírkötés, valamint kiadói kopott karto...
Hindy Mihál: Kézi szótár Publius Virgilius Maro műveihez. A tanuló ifjuság használatára készítette: - -. Pest, 1863, Szerző, (Emich Gusztáv-ny.), 6+328 p. Egyetlen kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, possessori bejegyzéssel a címlapon, foltos, a címlap sarkán kis hiánnyal. Nagyon ritka!
Toldy Ferenc irodalmi arcképei s újabb beszédei. Kiadta: Tárkányi (Béla). Pest, 1856, Emich Gusztáv, IV+264 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, sérült borítóval, foltos lapokkal. Felvágatlan példány.
Márai Sándor: Istenek nyomában. Útirajz. Márai Sándor válogatott munkái. Bp.,(1937.),Révai, 276 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis foltokkal, egyébként jó állapotban.
Arany János: Toldi estéje. Költői beszély. Hat énekben. Pest, 1859, Heckenast Gusztáv, 138 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
Schiller, [Friedrich]: Messzinai hölgy. Szomorújáték öt felvonásban. Fordítá Szenvey József. Külföldi Játékszín. Tizenharmadik kötet. Kiadja a' Magyar Tudós Társaság. Budán, 1836., A' Magyar Kir. Egyetem' betűivel, 201+1 p. Első magyar kiadás. Átkötött modern kartonált papírkötés, régi könyvtári bélyegzéssel, 1837-es possessori bejegyzéssel.
Télfy Iván: Athén harmincz zsarnoka. Regény. Jegyzetek a mai Athénről. Források a regényhez. Pest, 1871., Lauffer Vilmos, 6+257+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
F. W. Bain: Ami az álomban valóság. Hindu szerelmi történet, fordította: Baktay Ervin, Bp., 1922, Rózsavölgyi és Társa, Sérült laza félvászon kötésben címlap kijár
Vas Gereben: Nagy idők, nagy emberek. Magyar korrajz. I-III. köt. (Egybekötve). Bécs, 1856, Sommer L., IV+(2)+182 p., (2)+174 p., (2)+172 p. Első kiadás! Korabeli félvászon-kötésben, sérült, kopott borítóval, a lapokon ázásnyomokkal.