Kőszeghy Elemér: Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867-ig. A Kiss József Könyvkiadó reprint kiadása, 2007. Magyar-német kétnyelvű kötet, papír védőborítóval, újszerű állapotban. 2043 ötvösjeggyel / Elemér Kőszeghy: Hungarian Goldsmith's Marks from the Middle Ages to 1867. The József Kiss Publisher's Reprint Edition, 2007. Hungarian-german bilingual book with paper protective cover, in mint...
Kolozsváry Marianna: Modern magyar művészet a Kolozsváry-gyűjteményben. Modern Hungarian Art in the Kolozsváry-Collection. Moderne ungarische Kunst in der Kolozsváry - Sammlung. Bp., 1998., Kolozsváry Gyűjtemény Alapítvány - Műcsarnok, 331+4 p. Magyar, angol, német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte: Anna Margit, Barcsay Jenő, Bálint Endre, Borsos Miklós, Deim Pál, Egry József, Farkas ...
Molnos Péter: Gróf Batthyány Gyula, az elveszett Magyarország festője. "A művek" fejezetet összeáll. Kieselbach Tamás és Molnos Péter. Bp., 2007, Népszabadság Könyvek. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, bontatlan zsugorfóliában.
Keserü Ilona művek. 1982-2008. Ilona Keserü works. 1982-2008. Szerk.: Aknai Katalin. Debrecen, 2009., Modern Modern Debreceni Művészeti Közhasznú Társaság (MODEM.) Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Kassák Lajos: Az idő múlásában. Bp., 1971, Képzőművészeti Alap. Fakszimile kiadás. Színes illusztrációkkal. Kiadói papírborítóban, gerinc alján apró szakadással, eredeti, kissé sérült műanyag tokban.
A magyarországi corvinák. Összeáll. és a tanulmányt írta: Berkovits Ilona. Bp., 1962., Magyar Helikon. Kiss Sándor Heves megye pártbizottságának első titkárának névbejegyzésével. Kiadói egészbőr-kötésben, kiadói kartontokban, a kartontokon egészen kis sérüléssel, jó állapotban. Számozott (66./500) példány.
MNG: Vaszary az ismeretlen ismerős. Magyar Nemzeti Galéria Budapest, 2022. Kiadói papír kötésben. Szép állapotban. "Vaszary János (1867-1939) a 20. századi magyar művészet egyik legsokoldalúbb alakja. Az 1890-es évek végén a szecesszió egyik első hazai képviselője volt, később az impresszionizmus, az expresszionizmus, majd az art deco stílusában is alkotott. Művészetét már kortársai, a kritikuso...
Dr. Homér Lajos: A bútor története Egyiptomtól Napjainkig. Bp.,(1947), "Barka",(Reiner Ödön-ny.), 313+2 p.+1 lev. .. 103 - 286. oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott ex libris-szel. Számozott, 505 számú, a szerző, Homér Lajos (1909-?) által ALÁÍRT példány. Volt könyvtári példány