Irene von Treskow: Die Jugendstil-Porzellane der KPM. Bestandskatalog der Königlichen Porzellan-Manufaktur Berlin 1896-1914. München, 1971, Prestel-Verlag. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Sandro Capeti: Mosaici di Ravenna. Ravenna, é.n., Edizioni Salerna. 57 p. Első kiadás. Olasz, angol, német és francia nyelven. Kiadói papírkötés, gazdagon illusztrált.
Ceske Dejiny V Dile Mikolase Alse. Prága, 1952, Orbis. Gazdagon illusztrált színes és fekete-fehér képekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos gerinccel és borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Tímár Árpád (szerk.):A Nagybányai művészet és művésztelep a magyar sajtóban 1896-1909 (Dokumentumok a Nagybányai művésztelep történetéből I.) Miskolc, 1996, MissionArt Galéria. 493 p. 21 fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, lapok jobb felső sarka kissé foltos.
Pictures, Sculptures and Tapestries from the Christian Museum Esztergom. / Gemalde, Skulpturen und Tapisserien aus dem Christlichen Museum Esztergom. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó, 2 sztl. lev. + 80 t. (Színes képtáblák, hátoldalukon angol és német nyelvű leírással). Kiadói kartonmappában.