Orosz Márton: Holdmúzeum 1969. Művészet és világűr. Bp., 2019, Szépművészeti Múzeum-Vasarely Múzeum. 180 p. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Kondor Béla, Lakner László, Victor Vasarely, Ország Lili, Rékassy Csaba műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Kotsis Iván: Sorházak alaprajzi megoldásai. Mérnöki Továbbképző Intézet kiadványai XX. köt. 16. füzet. Bp., 1942., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 40 p. Kiadói papírkötés. "Államvédelmi Hatóság, Bp., VI. Sztálin-út 60.[Andrássy út 60.]" bélyegzéssel.
Francis Huxley: The Dragon. Nature of Spirit, Spirit of Nature: London, 1989, Thames and Hudson. 96p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Szakál Géza: A gyakorlati fényképezés. Kézikönyv kezdő és haladottabb amatőröknek. Útmutató a művészi fényképezés elsajátítására. Bp.,1917, Athenaeum, 232 p.+ XVI t. + 1 (kihajtható melléklettel) t. Harmadik, javított és bővített kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés.
Kassák Lajos: Szerelem, szerelem. Versek, rajzok. Bp., 1962, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kassák Lajos verseivel és illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés, ajándékozási bejegyzéssel, ex libris-szel, a könyv végén két kijáró lappal.
Egyházi épületek és műtárgyak gondozása. Szerk.: Cserháti József - Esze Tamás. Bp., 1971, Képzőművészeti Alap. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói szakadt papír védőborítóval, a papírborítón címkével, intézményi bélyegzőkkel.
Kispéter Miklós: A győzelmes film. Film, tudomány, művészet. Bp.,[1938.], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 329 p.+48 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült borítóval, a papírborító egy darabjával