Vanyó László: Az ókeresztény művészet szimbólumai. Bp., 1988., Szent István Társulat. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Művészeti hetek Ungvár 1941 május 17. - június 8. Vitéz leveldi Kozma Miklós előszavával. Bp., 1941, Országos Irodalmi és Művészeti Tanács,(Athenaeum-ny.), 134+2 p.+6 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Jakobovits Miklós: Helyszín. Gondolatok az erdélyi képzőművészetről. A szerző, Jakobovits Miklós (1936- 2012) által dedikált! H.n., 1993, Literatus Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrált, többe közt Ziffer Sándor, Mattis Teutsch János, Mikola András, Jándi Dávid és más erdélyi és nagybányai művészek alkotásainak reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
Nagy Mercedes (szerk.) Nagybányai festészet magángyűjteményekben. A MissionArt Galéria és a Budapest Galéria közös kiállítása a Millecentenárium évében. Kiállítási katalógus. Bp.,1996, Budapest Galéria. Színes képekkel, többek közt Iványi-Grünwald Béla, Galimberti Sándor, Boromisza Tibor, Ziffer Sándor műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
Gömör Béla: Kisplasztikai körkép. 41 művész 50 alkotása. Gömör Tamás műtárgyfotóival. A szerző, Gömör Béla által DEDIKÁLT példány. Bp., 2005, GMR Reklámügynökség. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Csíkszentmihályi Róbert, Fajó János, Ferrenczy Béni, Kass János, Kisfaludi Strobl Zsigmond, Kő Pál, Mattis Teutsch János, Medgyessy Ferenc, és mások. Kiadói kartonált papírkötés.
[Bartók Béla úti cím]
Az Uj Idők kézimunka könyve. Szerk.: Feyérné Kovács Erzsébet. (Az Uj Idők 1935. évi ajándékkönyve). Bp., 1935, Singer és Wolfner, 72+XXXII p. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációval. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.