Szántó Tibor: A szép magyar könyv 1473/1973. Az ötszáz éves magyar könyvművészet képeskönyve. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Erich Hoffmann fotoalbum. Összeállította és az előszót írta: Erdélyi Lajos. Fordította: Haik Wennzel. Bp.,1999,Enciklopédia. Német és magyar nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Pohárnok Zoltán-Takács Marianne: Spanyol festészet. Ars Mundi VI. kötet. Bp., 1942, Officina. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.
B. Supka Magdolna: Aba-Novák Vilmos. Bp., 1966, Corvina. Első kiadás. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5440 példányban. + Aba-Novák emlékkiállítás. (Kiállítási katalógus). B. Supka Magdolna tanulmányával. Szolnok, 1962, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, kissé sérült. + Kiállítási meghívó
A Magyar Nemzeti Múzeum őskori aranykincsei. Kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban. Főszerk.: Kovács Tibor, Raczky Pál. Szerk.: Anders Alexandra, Szathmári Ildikó. Bp., 2000., Magyar Nemzeti Múzeum - ELTE Régészettudományi Intézet. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerkesztő, Kovács Tibor (1940-2013) régész, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója (1999-2010) által DEDIK...