5 000 Ft
17
Weressné Elekes Viola: A kaftán. Bp., 1940, Erdélyi Értékek Könyvkiadóvállalata, 320 p. Második kiadás. A borító Muzsinszki Nagy Endre munkája. Illusztrált félvászon-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, kissé sérült fűzéssel. Ritka, antiszemita mű, amely szerepelt az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott Tiltott Könyvek listáján.