Hans Spitzy: Die Körperliche Erziehung des Kindes. Wien, 1926, Julius Springer. Zweite Auflage. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzéssel.
Dr. Szily József: Maróczy Géza élete és pályafutása. (100 válogatott játszmával). Bp., 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, sérült borítóval, helyenként ázásnyomokkal. Megjelent 3200 példányban.
Porzsolt Lajos: A magyar labdajátékok könyve. Eszterházy Mihály előszavával. Játéktörténeti tanulmányok. Bp.,1985, Szórakaténusz Játékműhely és Múzeum. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
Peterdi Pál: Sport és szépség. Bp., 1958, Sport Lap- és Könyvkiadó. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói félvászon kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, a címlapon folt nyomokkal.