Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante (Hornyánszky Viktor-ny.), 492 p.+ 32 t. (képtáblák) + 1 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval
4 db régi elemi és középiskolai történelem és egyéb tankönyv: Takács György: Az ókor története. Bp., 1906, M. Creighton: A római nép története. Bp., 1880., Apponyi beszédei, Tákács György: A magyar nemzet története. Bp., 1905.
Kovács Gellért: Alkonyat Budapest felett. Az embermentés és ellenállás története 1944-45-ben. Ford.: Harrach Ágnes. Bp., 2014., Libri. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, egy helyen bejegyzéssel.
Michele Falzone Del Barbaró (szerk.): Diario fotografico di Vittorio Emanuele III e di Elena di Savola. H.n., é.n., Umberto Allemandi & C. Kiadói papír kötésben, olasz nyelven.