Sir John Lubbock: A történelem előtti idők, megvilágítva a régi maradványok s az újabbkori vadnépek életmódja és szokásai által II. kötet. Fordította: Öreg János. A fordítást átvizsgálta és bevezetést írt hozzá: Pulszky Ferenc. Bp., 1876. Királyi Magyar Természettudományi Társulat. LVIII+324 p.+ 1 t.(litográfia, színes.) Szövegközti fametszetekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű eg...
Ruszlan Szkrinnyikov: Az orosz birodalom születése. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Szili Sándor. Szvák Gyula előszavával. Bp., 1997., Maecenas. Kiadói papírkötés.
Ungváry Rudolf: Utána néma csönd. A miskolci egyetem 1956-is diákparlamentjének története. A szerző által ALÁÍRT példány. Bp., 1991., Történelmi Igazságtétel Bizottság - 1956-os Intézet. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval. Megjelent 3000 példányban.
Bóna István: A magyarok és Európa a 9-10. században. HIstória Könyvtár Monográfiák 12. Bp., 2000., História - MTA Történettudományi Intézete. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Lugi Longo: Az olasz nép harca a felszabadulásért. Bp., 1953., Szikra. Kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói félvászon-kötésben, a borítókon kis kopásnyomokkal, intézményi bélyegzővel.