Könyvek: Vallás

Tételek száma: 72

Stankovátsi Leópold: Vasárnapokra szolgáló prédikátziók, mellyeket Posonyban élő nyelvével hirdetett; most pedig a keresztyén hívek lelki vígasztalására botsátott P. F. - -. Második esztendő. Első része. Győr, 1790, Streibig József betűivel, 516+4 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, possessori bejegyzéssel, régi intézményi bélyegzéssel.  Stankovátsi Lipót (1742 -1789) ferences szerzetes, hitszónok és hittérítő.
17447.

Stankovátsi Leópold: Vasárnapokra szolgáló prédikátziók, mellyeket Posonyban élő nyelvével hirdetett; most pedig a' keresztyén hívek' lelki vígasztalására botsátott P. F. - -. Második esztendő. Első része. Győr, 1790, Streibig József betűivel, 516+4 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, possessori bejegyzéssel, régi intézményi bélyegzéssel. Stankovátsi Lipót (1742 -1789) ferences szerzetes, hitszónok és hittérítő.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Maklári János: Újjabb két hétre való köznapi templombeli imádságok mellyeket. Maga, és mások hasznára, egybe szedegetett Maklári János felső dobsai prédikátor. Kassa, 1794. Füskóti Landerer. 122p. Korabeli kopottas papírborítóval. Ritka.
17448.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Szent-Iványi Márton Opusculorum Polemicorum Reverendi Patris Martini Szent-Ivani Societastis Jesu Theologi... I. kötet Tyrnaviae, 1718- Academicae Tyrnaviensis Typographiae, per Fridericum Gall. [14] + 654 p., [6]. Korabeli enyhén sérült félbőr kötésben
17449.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Az Ó-és Uj-Szövetségi Szent Írás kétszáz képpel keresztény katolikusok számára. Pest, 1851. Bucsánszky Alajos. Korabeli,  sérült vaknyomott egészbőr kötésben. 408p.Fametszetű illusztrációkkal.
17450.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Sombori József: Nagy emlékezetű néhai Sombori Jósef úrnak egyházi beszédei II-III. köt. Kolosváron, 1828-1827, Bergai Jósef betűivel, 8+335; 6+423+4 p. A II. kötet másodszori megjobbíttatott kiadás. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítókkal, a II. kötet gerincén a címke kissé elvált.
17451.

Sombori József: Nagy emlékezetű néhai 'Sombori Jó'sef úrnak egyházi beszédei II-III. köt. Kolosváron, 1828-1827, Bergai Jósef betűivel, 8+335; 6+423+4 p. A II. kötet másodszori megjobbíttatott kiadás. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítókkal, a II. kötet gerincén a címke kissé elvált.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17452.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Joanne Rajcsani (Rajcsányi János): Pergerinus Catholicus de peregrina Unitaria Religione Discurrend. Cassoviae 1726. Fraunheim. 202p. Sérült korabeli félbőr kötésben. Ritka!
17453.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Pontificale Romanum Clementis VIII. primum nunc denuo Urbani VIII, Auctoritate recognitum Antverpiae 1707., Ex Typographia Plantiniana, 16 + 542 + 2 p. Korabeli, sérült egészbőr kötésben
17454.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
R. P. Antonio Ardia: Tuba catechetica id est, Explicatio doctrinae christianae 610p. + index Augustae Vindelicorum Graecii, 1736. Veith. Címlap és első néhány lap kissé hiányos, utolsó lapon szöveget nem érintő hiánnyal. Sérült, korabeli egészbőr kötésben
17455.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Breviarium Romanum. Viennae, 1825. Ex typ. Mechitaristica. 3 könyomatos táblával Aranyozott egészbőr kötésben. Kötéstábla elvált a könyvtesttől
17456.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Leonhard. J. Mihály: Legyen áldott az ur neve. Imádságos könyv keresztény katholiksok számára mellyet - - Alaliai s felszentelt püspök, Bécsben generalis vicarius írt németül. Ugyan az im magyarul egyházi énekekkel bővítve. Pozsonyban,(cca 1870),Bucsánszky Alajos, 1 (acélmetszet) t. +1 (acélmetszetű díszcímlap) t. +247+5 p. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, két lap laza és részben kijár.   A borítón Z. K. monogram, feltehetőleg Cholnoky Lászlóné zombathfalvi Zombath Krisztinát jelöli, aki Cholnoky László (1835-1901) jogász, ügyvéd felesége volt.
17457.

Leonhard. J. Mihály: Legyen áldott az ur' neve. Imádságos könyv keresztény katholiksok' számára mellyet - - Alaliai 's felszentelt püspök, Bécsben generalis vicarius írt németül. Ugyan az im' magyarul egyházi énekekkel bővítve. Pozsonyban,(cca 1870),Bucsánszky Alajos, 1 (acélmetszet) t. +1 (acélmetszetű díszcímlap) t. +247+5 p. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, két lap laza és részben kijár. A borítón Z. K. monogram, feltehetőleg Cholnoky Lászlóné zombathfalvi Zombath Krisztinát jelöli, aki Cholnoky László (1835-1901) jogász, ügyvéd felesége volt.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vogl Máté: Szentek élete. II. rész. - - után átdolgozott kiadás. Bp., 1909., Szent-István-Társulat. A borítón gyönyörű aranyozott, nemzeti kiscímeres Patrona Hungariae illusztrációval. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
17458.

Vogl Máté: Szentek élete. II. rész. - - után átdolgozott kiadás. Bp., 1909., Szent-István-Társulat. A borítón gyönyörű aranyozott, nemzeti kiscímeres "Patrona Hungariae" illusztrációval. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft