Könyvek: Vallás

Tételek száma: 72

cca 1870 Legende der Heiligen. 1. Januar - 20. Juli. hn., én., nyn., 2 t.+656 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Aranyozott félbőr-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kopott, foltos borítóval, hiányzó címlappal (?), ajándékozási sorokkal dédnagyanyától unokájának.
17471.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20
Hamar Pál közalapítványi királyi ügyigazgató, mint a Szent Korona egyik ügyészének véleménye, melyet a magyar főpapi javak és az ezekből kifolyó vallásalap jogi természete kérdésében a magyar országgyűlés képviselőháza kiküldött bizottságának 1875-dik évi ápril 20-ról és május 7-ről kelt felhívásai nyomán tisztelettel előterjeszt. Esztergom, 1876, Horák Egyed-ny., 257 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, a hátsó kötéstáblán gróf Csáky Károly Emmánuel (1852-1919) kanonok, püspök ex librisével.
17472.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
4 db könyv - A XVII. sz. katolikus aszkétikus irodalma; A pedagógia válsága és jövő útja; Az úr születésének évszaka; Domsics Mátyás egyházlátogatása Baranyában 1729-ben. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
17473.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Nagy Péter: Szenttörénetek növendék ifjaknak. Kolozsvár, 1863. Stein János. 181p. Erősen sérült korabeli papírkötésben. Ritka kiadás! Árverésen még nem szerepelt
17474.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Vágó Géza: Mózes. A bibliai Mózes rekonstruált életének regénye öt könyvben. DEDIKÁLT! Bp.,[1916.], Herkules, 190 p. A borító Gara Zoltán munkája. A könyvben egészoldalas illusztrációkkal, közte J. E. Millais, Gara Zoltán, Hans Holbein és Gustav Doré és mások munkáival illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
17475.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
9
17476.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17477.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Prohászka Lajos: Vallás és kultúra. Leopold Ziegler filozófiája. Budapest, 1928, Eggenberger. 93 p. Modern aranyozott egészvászon-kötés, az eredeti papírborító bekötve, borító és első néhány lap kissé sérült, belső kötéstáblán modern ex libris, intézményi bélyegzőkkel.
17478.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Mura, Gérard: Bischofsweihen durch Erzbischof Lefebvre. Theologische Untersuchung der Rechtmäßigkeit. Zaitkofen, 1992. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
17479.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
B. Feuchtersleben Ernő: Adalék a lélek étrendjéhez. Bp., 1883, Franklin. Kiadói egészvászon kötés, aranyozott lapszélek, kopottas állapotban.
17480.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
4 db vallás témájú könyv: White E. G.: Gondolatok Krisztus hegyibeszédéről. Bp., 1923 + Római katolikus hittan és erkölcstan a népiskolák VII. és VIII. osztálya számára. Összeállította Tóth József. Szentes, 1942. + Schütz Antal: Katolikus hitvédelem a középfokú iskolák legfelső osztálya számára és magánhasználatra. Bp., 1946 + Íjjas Antal: Sziénai legenda. Bp., é.n. Korda. Klf, kiadások, papírkötésben, részben sérült és foltos.
17481.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
17482.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft