30 000 Ft
[Kempis Tamás/Thomas á Kempis (cca 1380-1471)]: Thomae de Kempis: Viator christianus recta ac regia in coelum cia tendens, ductu Thomae de Kempis, cujus de imitatione Christi, aliaque pissima Opuscula nová curá recensuit, et notis illustravit Jacobus Merlo Hostius, B. Mariae in Pasculo Pastor. I-II. köt. [Egybekötve.] Tyrnaviae [Nagyszombat], 1844., Typis Academicis Societatis Jesu, 1 (címkép) t.+27 sztl. lev. +2+338 p.+6 sztl. lev.; 418 p. + 3 sztl. lev. A címképpel együtt összesen 9 egészoldalas rézmetszettel. Latin nyelven. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a gerincen a címke kissé hiányos, régi intézményi bélyegzéssel.