cca 1870 Legende der Heiligen. 1. Januar - 20. Juli. hn., én., nyn., 2 t.+656 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Aranyozott félbőr-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kopott, foltos borítóval, hiányzó címlappal (?), ajándékozási sorokkal dédnagyanyától unokájának.
Hamar Pál közalapítványi királyi ügyigazgató, mint a Szent Korona egyik ügyészének véleménye, melyet a magyar főpapi javak és az ezekből kifolyó vallásalap jogi természete kérdésében a magyar országgyűlés képviselőháza kiküldött bizottságának 1875-dik évi ápril 20-ról és május 7-ről kelt felhívásai nyomán tisztelettel előterjeszt. Esztergom, 1876, Horák Egyed-ny., 257 p. Átkötött félvászon-kötésbe...
4 db könyv - A XVII. sz. katolikus aszkétikus irodalma; A pedagógia válsága és jövő útja; Az úr születésének évszaka; Domsics Mátyás egyházlátogatása Baranyában 1729-ben. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
Nagy Péter: Szenttörénetek növendék ifjaknak. Kolozsvár, 1863. Stein János. 181p. Erősen sérült korabeli papírkötésben. Ritka kiadás! Árverésen még nem szerepelt
Vágó Géza: Mózes. A bibliai Mózes rekonstruált életének regénye öt könyvben. DEDIKÁLT! Bp.,[1916.], Herkules, 190 p. A borító Gara Zoltán munkája. A könyvben egészoldalas illusztrációkkal, közte J. E. Millais, Gara Zoltán, Hans Holbein és Gustav Doré és mások munkáival illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Prohászka Lajos: Vallás és kultúra. Leopold Ziegler filozófiája. Budapest, 1928, Eggenberger. 93 p. Modern aranyozott egészvászon-kötés, az eredeti papírborító bekötve, borító és első néhány lap kissé sérült, belső kötéstáblán modern ex libris, intézményi bélyegzőkkel.
4 db vallás témájú könyv: White E. G.: Gondolatok Krisztus hegyibeszédéről. Bp., 1923 + Római katolikus hittan és erkölcstan a népiskolák VII. és VIII. osztálya számára. Összeállította Tóth József. Szentes, 1942. + Schütz Antal: Katolikus hitvédelem a középfokú iskolák legfelső osztálya számára és magánhasználatra. Bp., 1946 + Íjjas Antal: Sziénai legenda. Bp., é.n. Korda. Klf, kiadások, papírköté...