Erdős Andor: MATEOSZ útja a fasizmustól a demokráciáig. 1933-1939, 1939-1944, 1945-1948. Bp., 1948., Hungária-ny., 137 p. A címlapot és a rajzokat Knapp Károly tervezte. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borító és a gerinc hiányzik, de a könyv teljes. (Magyar Teherfuvarozók Országos Szövetsége =MATEOSZ.)
Mayer Ferenc: "...fel a fejjel!" Egy politikai elítélt visszaemlékezései. DEDIKÁLT! Veszprém, 2013., Magyar Vidék Országos 56-os Szövetség. Kiadói papírkötés.
Eszter könyve. Kísérőfüzet a Magyar Tudományos Akadémián a Kaufmann-gyűjteményben őrzött Eszter-tekercs (Jelzete: Kaufmann A 14.) hasonmás kiadásához, mely a bibliai Eszter könyvét és Harasztiné Takács Marianna tanulmányát tartalmazza. Bp., 1989., Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés. Megjelent 5500 példányban, ebből 1300 példány valódi bőr borítással.
Jámbor László: A nevelés fontossága. Kis Könyvtár 26. sz. Bp.,1920. Mária-Kongregáció. Kiadói szecessziós papírkötés. + Laczika Ferenc: A család felajánlása Jézus szent szívének. Bp., 1925., "A Szív."' Kiadói kissé foltos papírkötés.
Magdics Ignác: Szent beszédek, mellyeket leányiskolai növendékeknek tartott Dr. - -. Bp., 1909., Stephaneum. Átkötött kopott félvászon-kötés, a címlapon ceruzás jegyzetekkel, az utolsó lapon szakadásokkal.
Arnd, Johann: Des gottseligen Thomas von Kempis. Vier Bücher von der Nachfolge Christi. Stuttgart, 1896, J. F. Steinkopf, 348 p. Német nyelven. Díszes, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, néhány lap kissé foltos.
Das Neue Testament. / Le Nouveau Testament. / The New Testament. [Az Újtestamentum]. H.n., 1975, Gideon, 338+312+220 p. Három (német, francia, angol) nyelven. Kiadói műbőr-kötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
Bólya József: Psalterium Ungaricum. Szenci Molnár Albert zsoltárfordításai a genfi zsoltárok dallamaira. Bp., 2003, Magyarországi Református Egyház Zsinata, 494 p. Borsos Miklós rajzaival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítóval