1933-1937 2 db cserkész zsebkönyv: Jelek az ösvényen. Vezérfonal a naponkénti áhítathoz. Gödöllői Jamboree 1933. Bp., Magyarországi Református Egyház, 35 p. Lapszéli ázásnyomokkal. + Velemjáró 1936-1937. Szerk.: Dr. Ajkay József. Márton Lajos és Nagyistók István rajzaival. Bp., Cserkészbolt, 128 p.
cca 1933-1948 Cserkész újság kolligátum: főként a Magyar Cserkész különböző (1945 előtti) évfolyamainak számai, de közte Cserkészfiúk 1948-as száma is. Számos fekete-fehér fotóval és illusztrációval, többek között Márton Lajos rajzaival. Egybekötve, a Magyar Cserkész 1933. évi XIV. évfolyamának aranyozott félvászon-borítójával.
Márton Ferenc (1884-1940): 1933 Gödöllői Jamboree - Szabó Alajos a győri Gárdonyi Géza cserkészcsapat vezetője. Ceruza, papír, jelzett, / Scout Jamboree 1933. Gödöllő, scout chief. Pencil drawing 20x18 cm