cca 1917 A cs. és kir. 105. gyalogezred (K.u.K. Infanterie-Regiment 105.) katonái imához készülnek az ezred Votiv kápolnája előtt, élükön magas rangú tiszttel (Erdély, Hagymás-hegység, Békás-szoros közelében), I. világháborús fotó, a hátoldalon feliratozva, 10,5x8 cm
cca 1917 A cs. és kir. 105. gyalogezred (K.u.K. Infanterie-Regiment 105.) V/44. zászlóaljának katonái, a szurdok sziklái közé épített fedezékekkel, épületekkel (Erdély, Hagymás-hegység, Békás-szoros közelében), I. világháborús fotó, a hátoldalon feliratozva, 13x8 cm
1915 K.u.K. 55. Infanterie Truppen Division Gruppe Szavits Erholungsabteilung, tiszti étkezde személyzete, katonai csoportkép, I. világháborús fotólap + tábori posta levelezőlap (összefűzve), megírva, bélyegzőkkel
1915-1918 vitéz Vekerdy Sándor (1888-1953) hódmezővásárhelyi okl. gépészmérnök, az 5/4. Pionier század tartalékos hadnagyának harctéri felvételei Oroszországból (portrék kitüntetésekkel, rögtönzött híd építése, katonai kivégzés, csoportképek), 14 db fotó/fotólap, a hátoldalon etikettel jelzettek, 14x9 cm körüli méretben
1861-1898 Obsit hivatalos másolata, gr. Haller 12. huszárezred (korábbi és későbbi Nádor-huszárezred) valamint 1874-ben és 1898-ban adományozott jubileumi kitüntésről írt kiegészítéssel, német és magyar nyelven, papírfelzettel, 15 krajczár okmánybélyeggel, közel két és fél beírt oldal, hajtásnyomokkal, kissé foltos, kisebb szakadásokkal
cca 1916 kirendelő okirat, Török Ödön csendőr, parancsnoka ellen elkövetett gyilkosságáért vád alá helyezett (halálbüntetésre ítélt, majd később 15 év börtönbütetésra változtatva), M. kir legfelsőbb honvéd törvényszék fejléces papíron és bélyegzővel, hajtásnyomokkal, apró szakadásokkal